
Relaksująca stymulacja dźwiękami
Stymulacja mózgu falami dźwiękowymi pozwala wpływać na jego aktywność, w tym także częstotliwość fal mózgowych.
Rodzaje fal mózgowych to alfa, beta, gamma, theta i delta. Należy pamiętać, że wraz z wiekiem podlegają one zmianom, a ich charakter nie jest statyczny. Niezależnie od częstotliwości, wszystkie fale mózgowe pełnią w organizmie ważną rolę i współistnieją ze sobą w określonych obszarach mózgu. Dzięki nim możemy wprowadzać się w stan relaksu, a także skupiać na czymś wzmożoną uwagę.
Zintegrowany mechanizm uzdrawiania dźwiękiem
Wibracje dźwiękowe instrumentów leczniczych wnikają głęboko w tkankę. Poprawia to krążenie i metabolizm, reguluje napięcie mięśni i głęboko pobudza tkankę.
Częstotliwość fal dźwiękowych mierzy się w hercach, przy czym 1 oscylacja fali na sekundę wynosi 1 herc (Hz).
Fale dźwiękowe dzielą się na trzy grupy:
- Infradźwięki: mniej niż 20 Hz (zbyt niskie, aby je usłyszeć)
- Intradźwięki: od 20 Hz do 20 000 Hz (można usłyszeć)
- Ultradźwięki: powyżej 20 000 Hz (zbyt wysokie, aby je usłyszeć)
Intradźwięki to zakres częstotliwości dźwięku, który słyszymy. Instrumenty do leczenia dźwiękiem i nasz głos wykorzystują określoną część zakresu wewnątrzdźwiękowego, która, jak stwierdzono, ma optymalną częstotliwość do wytworzenia idealnego rezonansu w ludzkiej tkance.
Kiedy fale wewnątrzdźwiękowe docierają do cząsteczek tworzących komórki tkanki ludzkiej, każda cząsteczka pochłania niewielką ilość energii, a następnie przekazuje falę następnej cząsteczce.
Ten efekt falowania trwa do momentu pochłonięcia całej energii fal. Kiedy cząsteczki uderzają fale dźwiękowe o częstotliwości bliskiej ich częstotliwości wewnętrznej, zaczynają oscylować lub silnie „rezonować”. Wiele różnych cząsteczek w ludzkiej tkance ma różne nieodłączne częstotliwości.
Instrumenty do leczenia dźwiękiem generują fale dźwiękowe, które powodują efekt rezonansu w szerokim spektrum tkanek ciała. To sprawia, że Integralne Uzdrawianie Dźwiękiem jest tak wyjątkowe i skuteczne.
Impulsy drgań dźwiękowych przenoszone są przez tkankę łączną, krew, limfę i płyny rdzeniowe, chrząstki, tkankę mięśniową i kości, co ma istotne konsekwencje terapeutyczne.

Na czym polegają zajęcia?
Zajęcia składają się z elementów relaksacji, mindfulness, prostych ćwiczeń oddechowych oraz kąpieli w dźwiękach.
Wykorzystywane instrumenty oraz techniki gry działają poprzez m.in. zwolnienie fal mózgowych z beta do alpha i theta, zbalansowanie autonomicznego układu
nerwowego, co prowadzi do bardzo głębokiego relaksu umysłu i ciała, uwalnia stres i bardzo korzystnie działa na ogólny dobrostan i funkcjonowanie ciała.
Jaki efekt przynosi terapia dźwiękiem?

pomaga skutecznie odpocząć w krótkim czasie

podnosi skuteczność działania i zadowolenie z życia

wspiera ogólne zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne

redukuje poziom stresu i łagodzące skutki długotrwałych stresów

wpływa pozytywnie na sen

działa tonizująco i energetyzująco jednocześnie

pobudza zdolność znajdowania rozwiązań i kreatywność

balansuje emocje i zanurza w głębokim relaksie
zajęcia prowadzi

Nikolet Przezwańska
kompozytorka
Kompozycję studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i Conservatoire de Strassbourg. Natomiast terapię dźwiękiem metodą Integral Sound Healing w Sound Healing Academy. Jej muzyka jest grana podczas koncertów w Polsce I za granicami kraju przez solistów jak np. Hilary Hahn i orkiestry m.in. Narodowa Orkiestra Polskiego Radia. Jest laureatką nagród kompozytorskich. W tym roku płyta z jej muzyką została nominowana do Fryderyków. Jej aranże pisane w duecie z Pawłem Przezwańskim były grane podczas koncertów z m.in. Kayah, Zakopower, Justyna Steczkowska, Kapela Malisze, Maja Kleszcz.

kompozytorka

aranżerka

terapeutka dźwiękiem
sound healing(1)
Wtorek
20.00 - 21.00